Osiągnięcia w 2008 roku

Turniej Juniorów 2008

W dniach 11-12 czerwca 2008 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Węgrowie odbył się  Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Burmistrza Miasta Wegrowa, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie. Do rywalizacji stanęło 16 młodych zawodników i jedna zawodniczka.  Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, a sędziowanie objęła Eliza Lutostańska  - trener sekcji szachowej Stowarzyszenia. Zwycięzcą zawodów został Adam Ryszkowski - uczeń VI klasy SP w Węgrowie, który nie przegrał żadnej partii szachowej i uzyskał maksymalną ilość punktów (9.0 pkt). Drugie miejsce zajął Franciszek Nadowski – uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie (7.5 pkt), a za nim, na trzecim miejscu uplasował się brat Bolesław - uczeń II klasy Gimnazjum w Węgrowie (6.5 pkt). W dalszej kolejności miejsca zdobyli:  4. Karol Chojecki (6.0 pkt), 5. Paweł Szczepanik (5.5 pkt), 6. Adrian Bronisz  (5.0 pkt), 7. Piotr Wyrzyk (5.0 pkt), 8. Rafał Żebrowski (5.0 pkt), 9. Adam Żebrowski (4,5 pkt), 10. Paweł Danowski (4,5 pkt), 11. Donat Gashi (4.0 pkt),12. Mateusz Kowalczyk (4.0 pkt) - uczniowie SP w Węgrowie. Na pochwałę zasługuje występ 10-letniej Klaudii Staręga - jedynej juniorki w tym turnieju, dzielnie grającej zawodniczki. Uroczyste zakończenie imprezy - wręczenie pucharu zwycięscy turnieju, nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestnikom zawodów  - miało miejsce w dniu 19 czerwca w budynku Kręgielni   w Węgrowie.