VI Międzynarodowy
Festiwal Szachowy Węgrów 2010
Odbył
się w dniach 25 – 26 września 2010r. w sali
konferencyjnej Starostwa Powiatowego ul. Przemysłowa 5
w Węgrowie.
Organizatorami festiwalu byli:
Urząd
Miasta i Starostwo Powiatowe w Węgrowie,
Fundacja Kultury Fizycznej w Warszawie
Akcja
Katolicka w Węgrowie.
Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w
Węgrowie.
W imprezie ogółem uczestniczyło ponad 100 osób (zawodnicy,
opiekunowie, trenerzy, rodzice, kibice ) a startowało w turnieju szachowym ponad
70 zawodników i zawodniczek z Białorusi, Ukrainy, Polski;- miejscowości
Brześcia, Lwowa, Łochowa, Siedlec, Dobrego, Mińska Mazowieckiego, Sokołowa
Podlaskiego, Stanisławowa i Węgrowa.
Uroczystego otwarcia VI
Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Węgrów 2010
dokonali :
Prezes Stowarzyszenia
Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie - Henryk
Giers, Pan Burmistrz
Miasta Węgrowa - Jarosław Grenda , Główny
sędzia turnieju-Eliza Lutostańska, Kierownik turnieju -
Wiesław Krzanowski
Najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach
wiekowych wręczono puchary, medale, statuetki oraz
nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta
Węgrowa i Robert Siekaczyński zawodnik Mistrzostw
Świata i Mistrz Polski w szachach klasycznych.
VI
Międzynarodowy Turniej Szachowy został rozegrany w
jednej grupie na dystansie 9 rund ; - z podziałem na
grupy: juniorzy, juniorki, starsi juniorzy seniorzy i
kobiety .
Oto wyniki końcowe turnieju szachowego w
podziale na poszczególne grupy wiekowe:
Starostwo Powiatowe Węgrów
2010-09-25-26
Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Sportu
Dzieci i Młodzieży w Węgrowie
|
Wyniki końcowe - SENIORKI
|
|
Wyniki
końcowe - SENIORZY
|
Lp. |
Tyt. |
Nazwisko Imię |
Fed. |
Rank. |
Klub |
Płeć |
Pkt. |
N
rma |
1 |
k |
Kurpiewski, Sławomir |
POL |
2201 |
Skoczek Siedlce |
M |
8.5 |
|
2 |
I |
Małkowski, Artur |
POL |
2060 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
8.0 |
|
3 |
I+ |
Flaziński, Jozef |
POL |
1990 |
Sokołów Podlaski |
M |
7.0 |
|
4 |
I |
Krzanowski, Grzegorz |
POL |
1890 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
6.0 |
|
5 |
II |
Dudek, Radosław |
POL |
1800 |
Sokołów Podlaski |
M |
6.0 |
|
6 |
II |
Jackiewicz, Jerzy |
POL |
1800 |
MTsz Mińsk |
M |
5.5 |
|
7 |
III |
Kosiorek, Jerzy |
POL |
1600 |
Łochów |
M |
5.5 |
|
8 |
V |
Wiergielski, Wadim |
POL |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
5.0 |
III |
9 |
III |
Nadowski, Franciszek |
POL |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
|
10 |
V |
Rastawicki, Wojciech |
POL |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
4.5 |
|
11 |
|
Lipiński, Jarosław |
POL |
1000 |
Siedlce |
M |
4.0 |
IV |
|
Wyniki - JUNIORZY DO 18 LAT
|
|
Wyniki -
klasyfikacja - JUNIORKI DO 18 LAT
|
|
Wyniki - klasyfikacja -
JUNIORZY DO 14 LAT
|
Lp. |
Tyt. |
Nazwisko Imię |
Fed. |
Rank. |
Klub |
Płeć |
Pkt. |
Norma |
1 |
I |
Yarmolich, Vitalij |
BLR |
2000 |
Brześć |
M |
6.0 |
|
2 |
IV |
Kosiorek, Michał |
POL |
1400 |
Łochów |
M |
6.0 |
III |
3 |
II |
Puzanov, Raman |
BLR |
1800 |
Brześć |
M |
6.0 |
|
4 |
II |
Yarmolich, Maksim |
BLR |
1800 |
Brześć |
M |
5.5 |
|
5 |
II |
Artysyuk, Iwan |
BLR |
1800 |
Brześć |
M |
5.5 |
|
6 |
IV |
Danowski, Paweł |
POL |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.5 |
|
7 |
III |
Syciow, Dmitrij |
BLR |
1600 |
Brześć |
M |
5.5 |
|
8 |
IV |
Zalewski, Piotr |
POL |
1400 |
ULKS
Dobre |
M |
5.0 |
|
9 |
III |
Szczepanik, Paweł |
POL |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
|
10 |
IV |
Wyrzyk, Piotr |
POL |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
|
11 |
|
Lipiński, Robert |
POL |
1000 |
Siedlce |
M |
5.0 |
IV |
12 |
III |
Chojecki, Karol |
POL |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
|
13 |
IV |
Michalski, Kamil |
POL |
1400 |
ULKS Dobre |
M |
4.0 |
|
14 |
III |
Żebrowski, Rafał |
POL |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
|
15 |
IV |
Gromek, Cezary |
POL |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
|
16 |
III |
Żebrowski, Adam |
POL |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
|
17 |
|
Zawadzki, Arkadiusz |
POL |
1000 |
Węgrów |
M |
3.0 |
V |
18 |
IV |
Borysow, Ilia |
UKR |
1400 |
Lwów |
M |
3.0 |
|
19 |
|
Fabiańczuk, Jakub |
POL |
1000 |
Węgrów |
M |
2.5 |
|
20 |
IV |
Wieremczuk, Mark |
UKR |
1400 |
Lwów |
M |
2.5 |
|
|
Wyniki -JUNIORKI DO 10 LAT
|
|
Wyniki - klasyfikacja - JUNIORZY DO
10 LAT
|
Lp. |
Tyt. |
Nazwisko Imię |
Fed. |
Rank. |
Klub |
Płeć |
Pkt. |
Norma |
1 |
II |
Yalkovskij, Artjom |
BLR |
1800 |
Brześć |
M |
5.5 |
|
2 |
IV |
Sobiepanek, Mateusz |
POL |
1400 |
ULKS Dobre |
M |
5.0 |
|
3 |
III |
Szkwir, Iwan |
UKR |
1600 |
Lwów |
M |
5.0 |
|
4 |
III |
Minenko, Anton |
BLR |
1600 |
Brześć |
M |
5.0 |
|
5 |
IV |
Panasyuk, Ewgenij |
BLR |
1400 |
Brześć |
M |
5.0 |
|
6 |
V |
Wielgo, Adrian |
POL |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
4.5 |
IV |
7 |
IV |
Grenda, Jakub |
POL |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
|
8 |
|
Wiergielski, Wiktor |
POL |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
4.0 |
V |
9 |
IV |
Gromek, Tomasz |
POL |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
3.5 |
|
10 |
|
Bartosiak, Maciej |
POL |
1000 |
Sokołów Podlaski |
M |
3.5 |
V |
11 |
V |
Mirosz, Piotr |
POL |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
3.5 |
|
12 |
V |
Kornieckij, Maksim |
UKR |
1200 |
Lwów |
M |
3.5 |
|
13 |
IV |
Jarkowski, Mateusz |
POL |
1400 |
Siedlce |
M |
3.0 |
|
14 |
V |
Struś, Łukasz |
POL |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
3.0 |
|
15 |
|
Świętochowski, Tomasz |
POL |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
3.0 |
|
16 |
|
Rokicki, Konrad |
POL |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
2.5 |
|
17 |
V |
Oskierko, Siemien |
UKR |
1200 |
Lwów |
M |
2.5 |
|
18 |
|
Kruszewski, Adrian |
POL |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
2.5 |
|
|
Najmłodsi za zawodnicy turnieju szachowe
|
|
Iwan Skwir – Ukraina Lwów |
Paulina Bala – SRSDziM w Węgrowie |
Zwiedzanie przez zaproszonych
gości Pałacu w Starej Wsi i Zamku w Liwie
Starostwo Powiatowe Węgrów
2010-09-25/2010-09-26
Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Sportu
Dzieci i Młodzieży w Węgrowie
|
Wyniki końcowe - runda 9
|
M-ce |
Tyt. |
Nazwisko Imię |
Fed. |
Elo |
Rank. |
Klub |
Płeć |
Pkt. |
1 |
k |
Kurpiewski, Sławomir |
POL |
2201 |
2201 |
Skoczek Siedlce |
M |
8.5 |
2 |
I |
Małkowski, Artur |
POL |
2060 |
2060 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
8.0 |
|
I+ |
Flaziński, Jozef |
POL |
1990 |
1990 |
Sokołów Podlaski |
M |
7.0 |
4 |
II |
Sikorski, Tomasz |
POL |
0 |
1800 |
Skoczek Siedlce |
M |
7.0 |
5 |
II |
Ryszkowski, Adam |
POL |
0 |
1800 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
6.5 |
6 |
WFM |
Anokhina, Valentina |
BLR |
2127 |
2127 |
Brześć |
K |
6.0 |
7 |
I |
Yarmolich, Vitalij |
BLR |
0 |
2000 |
Brześć |
M |
6.0 |
8 |
I |
Krzanowski, Grzegorz |
POL |
1890 |
1890 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
6.0 |
9 |
II |
Dudek, Radosław |
POL |
0 |
1800 |
Sokołów Podlaski |
M |
6.0 |
10 |
WFM |
Dubowskaya, Swietlana |
BLR |
2126 |
2126 |
Brześć |
K |
6.0 |
11 |
I |
Dubowskaya, Kateryna |
BLR |
0 |
1800 |
Brześć |
K |
6.0 |
12 |
IV |
Kosiorek, Michał |
POL |
0 |
1400 |
Łochów |
M |
6.0 |
13 |
II |
Puzanov, Raman |
BLR |
0 |
1800 |
Brześć |
M |
6.0 |
14 |
II |
Jackiewicz, Jerzy |
POL |
0 |
1800 |
MTsz Mińsk |
M |
5.5 |
15 |
II |
Yarmolich, Maksim |
BLR |
0 |
1800 |
Brześć |
M |
5.5 |
16 |
III |
Kosiorek, Jerzy |
POL |
0 |
1600 |
Łochów |
M |
5.5 |
17 |
II |
Artysyuk, Iwan |
BLR |
0 |
1800 |
Brześć |
M |
5.5 |
18 |
IV |
Danowski, Paweł |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.5 |
19 |
II |
Yalkovskij, Artjom |
BLR |
0 |
1800 |
Brześć |
M |
5.5 |
20 |
III |
Syciow, Dmitrij |
BLR |
0 |
1600 |
Brześć |
M |
5.5 |
21 |
V |
Wiergielski, Wadim |
POL |
0 |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
5.0 |
22 |
III |
Vażynskaja, Nastja |
BLR |
0 |
1400 |
Brześć |
K |
5.0 |
23 |
IV |
Sobiepanek, Mateusz |
POL |
0 |
1400 |
ULKS Dobre |
M |
5.0 |
24 |
III |
Szkwir, Iwan |
UKR |
0 |
1600 |
Lwów |
M |
5.0 |
25 |
IV |
Zalewski, Piotr |
POL |
0 |
1400 |
ULKS Dobre |
M |
5.0 |
26 |
III |
Szczepanik, Paweł |
POL |
0 |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
27 |
III |
Nadowski, Franciszek |
POL |
0 |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
28 |
III |
Minenko, Anton |
BLR |
0 |
1600 |
Brześć |
M |
5.0 |
29 |
IV |
Nadowski, Bolesław |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
30 |
IV |
Panasyuk, Ewgenij |
BLR |
0 |
1400 |
Brześć |
M |
5.0 |
31 |
IV |
Wyrzyk, Piotr |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
32 |
|
Lipiński, Robert |
POL |
0 |
1000 |
Siedlce |
M |
5.0 |
33 |
III |
Chojecki, Karol |
POL |
0 |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
5.0 |
34 |
|
Bankiewicz, Kamila |
POL |
0 |
1000 |
Stanisławów |
K |
4.5 |
35 |
V |
Rastawicki, Wojciech |
POL |
0 |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
4.5 |
36 |
V |
Wielgo, Adrian |
POL |
0 |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
4.5 |
37 |
IV |
Kosiorek, Ewa |
POL |
0 |
1250 |
Łochów |
K |
4.5 |
38 |
III |
Chojecka, Eliza |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
K |
4.5 |
39 |
|
Kosiorek, Anna |
POL |
0 |
1000 |
Łochów |
K |
4.5 |
40 |
IV |
Michalski, Kamil |
POL |
0 |
1400 |
ULKS Dobre |
M |
4.0 |
41 |
III |
Żebrowski, Rafał |
POL |
0 |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
42 |
IV |
Gromek, Cezary |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
43 |
|
Kosiorek, Milena |
POL |
0 |
1000 |
Łochów |
K |
4.0 |
44 |
III |
Żebrowski, Adam |
POL |
0 |
1600 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
45 |
|
Lipiński, Jarosław |
POL |
0 |
1000 |
Siedlce |
M |
4.0 |
46 |
|
Adamiak-Młynarczyk, Magdalena |
POL |
0 |
1000 |
Siedlce |
K |
4.0 |
47 |
IV |
Grenda, Jakub |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
4.0 |
48 |
|
Kosiorek, Monika |
POL |
0 |
1000 |
Łochów |
K |
4.0 |
49 |
|
Wiergielski, Wiktor |
POL |
0 |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
4.0 |
50 |
V |
Sobiepanek, Robert |
POL |
0 |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
4.0 |
51 |
IV |
Gromek, Tomasz |
POL |
0 |
1400 |
SRSDiM w Węgrowie |
M |
3.5 |
52 |
|
Bartosiak, Maciej |
POL |
0 |
1000 |
Sokołów Podlaski |
M |
3.5 |
53 |
V |
Mirosz, Piotr |
POL |
0 |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
3.5 |
54 |
IV |
Adamyan, Antonina |
POL |
0 |
1250 |
SRSDiM w Węgrowie |
K |
3.5 |
55 |
V |
Kornieckij, Maksim |
UKR |
0 |
1200 |
Lwów |
M |
3.5 |
56 |
IV |
Jarkowski, Mateusz |
POL |
0 |
1400 |
Siedlce |
M |
3.0 |
57 |
V |
Struś, Łukasz |
POL |
0 |
1200 |
ULKS Dobre |
M |
3.0 |
58 |
|
Bala, Paulina |
POL |
0 |
1000 |
SRSDiM w Węgrowie |
K |
3.0 |
59 |
V |
Wysocka, Aleksandra |
POL |
0 |
1100 |
SRSDiM w Węgrowie |
K |
3.0 |
60 |
V |
Majewska, Marianna |
POL |
0 |
1100 |
SRSDiM w Węgrowie |
K |
3.0 |
61 |
|
Zawadzki, Arkadiusz |
POL |
0 |
1000 |
Węgrów |
M |
3.0 |
62 |
IV |
Borysow, Ilia |
UKR |
0 |
1400 |
Lwów |
M |
3.0 |
63 |
|
Świętochowski, Tomasz |
POL |
0 |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
3.0 |
64 |
V |
Czernucha, Natalia |
UKR |
0 |
1100 |
Lwów |
K |
3.0 |
65 |
|
Rokicki, Konrad |
POL |
0 |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
2.5 |
66 |
V |
Oskierko, Siemien |
UKR |
0 |
1200 |
Lwów |
M |
2.5 |
67 |
|
Fabiańczuk, Jakub |
POL |
0 |
1000 |
Węgrów |
M |
2.5 |
68 |
IV |
Wieremczuk, Mark |
UKR |
0 |
1400 |
Lwów |
M |
2.5 |
69 |
V |
Pietruk, Katerina |
UKR |
0 |
1100 |
Lwów |
K |
2.5 |
70 |
|
Kruszewski, Adrian |
POL |
0 |
1000 |
ULKS Dobre |
M |
2.5 |
71 |
|
Krauz, Olga |
POL |
0 |
1000 |
Węgrów |
K |
1.0 |
|
Przygotował :
Wiesław Krzanowski |