Osiągnięcia w 2011 roku

VII Międzynarodowy Festiwal Sportowy  WĘGRÓW   2011

TURNIEJE   PIŁKI   NOŻNEJ

Już po raz siódmy z rzędu  Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży  w Węgrowie jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sportowego Węgrów 2011. W ramach tej imprezy odbywają  się zawody piłkarskie i turniej szachowy w obsadzie międzynarodowej. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzi futboliści. W pierwszym dniu (20 sierpnia 2011 r.) uczestniczyli zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi. Turniej rozgrywany   był  systemem „każdy z każdym”. Poszczególne mecze trwały po 2x 10 minut  z 5- minutową przerwą . Oto końcowe wyniki.

1. Uczniowski Klub Sportowy „1” Węgrów -12 punktów, bramki 31:7    (trener Wiesław Soliński).

5. Uczniowski Klub Sportowy  Dobre – 0 punktów , bramki 1:57

( opiekunowie: Marta Chmielewska i Izabela Zaboklicka).

Nagrody indywidualne dla 3 najlepszych zawodników turnieju:

1. Jakub Łupczonek – Gwardia Warszawa.

2. Piotr Osial – OSiR Sokołów Podlaski

3. Maciej Mieszało – Rywal Ruchna

21 sierpnia 2011 roku w szranki rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w roku 2002  i młodsi. Podobnie jak w zawodach starszej grupy, turniej rozgrywany był systemem  „każdy z każdym”. Końcowe wyniki imprezy przedstawiają się następująco:

1. Uczniowski Klub Sportowy „1” Węgrów -16 punktów, bramki 10:1

(trener Arkadiusz Sitek).

2. Uczniowski Klub Sportowy „9” Siedlce (rocznik 2003)- 15 punktów , bramki 10:2

(trener Józef Topczewski).

3. Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokołów Podlaski- 13 punktów, bramki 9:1(trener Krzysztof Woźniak).

4. Uczniowski Klub Sportowy „9” Siedlce (rocznik 2002)- 9 punktów , bramki 11:6

(trener Dariusz Kąkol).

5. Gminny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Naprzód Skórzec- 6 punktów, bramki 2:10

(trener Tomasz Kiełczykowski).

6. Uczniowski Klub Sportowy Dobre- 1 punkt, bramki 0:6.

7. Uczniowski Klub Sportowy „1” Węgrów (rocznik 2003)- 1 punkt, bramki 0:16

1. Krystian Pazdyka – UKS „ 9” Siedlce.

2. Patryk Szcześniak – OSiR Sokołów Podlaski.

3. Dawid Ardej – UKS „1” Węgrów.

W węgrowskich turniejach wzięło udział  156 młodych zawodników. Zawody , szczególnie  w młodszej grupie, stały na bardzo wysokim poziomie. Kilkuletni chłopcy zaprezentowali wysokie już umiejętności techniczne, niesłychaną ambicję i ogromne zaangażowanie. Licznie zgromadzona publiczność( rodzice sportowców, trenerzy, działacze oraz sympatycy futbolu) stworzyli niezapomnianą atmosferę prawdziwego święta piłki nożnej. Turniej pozwolił wielu chłopcom zaprezentować swój talent i był okazją do nawiązania nowych przyjaźni sportowych , a także  zdrowego spędzenia czasu wakacyjnego .

Uczestnicy podkreślali wzorową organizację imprezy, miłą atmosferę zawodów , jak również atrakcyjne nagrody. Wyrazili także nadzieję na kolejny turniej w Węgrowie w 2012 roku.

Przygotował: Henryk Giers